ETKİNLİKLER

Tarihe Yolculuk

2018-04-20


Bugün öğrencilerimizle Osmanlı İmparatorluğu'nun 400 yıl boyunca idari merkezi olarak kullanılan Topkapı Sarayı'na, oradan dünya Mimarlık tarihinin günümüze kadar ayakta kalmış en önemli anıtları arasında yer alan Ayasofya'ya ve nitekim İstanbul'un en büyük kapalı Sarnıcı olarak bilinen Yerebatan sarnıcına gittik. Bu yapıların mimarisi büyüklüğü ve işlevselliğine tanıklık ettik. Ülkemizin geçmişi hakkında birçok bilgiye sahip olduktan sonra heyecanla okulumuza döndük.

Mehmet Akif Ersoy'un Kabrini Ziyaret Ettik

2018-01-09


Okulumuz öğrencileri ile Kültür ve Şehir Tarihçisi Süleyman Zeki Bağlan rehberliğinde Mehmet Akif ERSOY ‘un kabrini ziyaret ettik. Değerli Hocamız kendi ei yazılarıyla İstanbul hakkında yazdığı bilgileri öğrencilerimize taktim etti ve Mehmet Akif ERSOY’un hayatını kabri başında öğrencilerimize anlattı. Sohbetimize Yüksek Öğrenim Kurumu Kredi ve yurtlar kurumu Nahir İz Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Yusuf Erdem de katıldı. Kabir ziyaretinden sonra Mehmet AKİF ERSOY’un doğduğu evin bulunduğu apartmanı ziyaret ettik.

Ney İstanbul Atölyesi'ni Ziyaret Ettik

2018-01-09


Öğrencilerimizle birlikte Ney İstanbul Atölyesi'ni ziyaret ettik. Öğrencilerimiz Neyzen İdris Melih Berse'den ney yapımı ve tarihi hakkında bilgi edindiler. Ney İstanbul Atölyesi'ni ziyaretimizden bazı kareler. 

Mevlid Kandili

2017-11-30


Mevlid Kandili'nde Resulullah Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)'in dünyaya teşriflerini değerli velilerimiz ve öğrencilerimizle kutladık. Ümraniye müftüsü Sn. İlyas Yılmaztürk ve Hafız Ali Fıstık'a teşriflerinden dolayı teşekkür ederiz.

24 Kasım Öğretmenler Günü

2017-11-24


Akil Okulları olarak öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladık.