ANADOLU LİSESİ

ANADOLU LİSESİ

Mecburi eğitimin son halkası olan lise eğitim dönemi, öğrencilerin kendilerini iş hayatına en iyi şekilde hazırlayabileceğini düşündükleri, hayallerini süsleyen üniversitelere girebilmeleri için son hazırlıklarını yapabilecekleri dönemdir. Bundan dolayı lise eğitiminin planlama aşamasından son anına kadar aileler ve öğrenciler tarafından çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Değerlendirmelerinize ışık tutacağına inandığımız programlarımız hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek ve AKİL`li olmanın sevgili gençlerimize gelecekte ne tür avantajlar sağlayacağına yönelik düşüncelerimizi sizlerle paylaşmak isteriz. 

AKİL eğitim kurumları olarak bizler lise eğitiminde önceliklerimizi her biri aynı derece öneme sahip bir şekilde olmak üzere şu şekilde sıraladık: akademik başarının en yüksek seviyede tutulması; akademik başarıyı tamamlayacak nitelikte ahlaki ve manevi değerlerin öğrencilerimize en üst düzeyde verilmesi; öğrencilerimizin gelecekte dünya ile entegre olmalarını kolaylaştıracak çok iyi seviyede bir İngilizce yabancı dil eğitiminin verilmesi; öğrencilerimize fiziksel ve kültürel gelişimlerini destekleyecek sportif, sosyal ve kültürel aktivitelerin sunulması;    öğrencilerimizin kendilerini güvende hissettikleri ve ailelerimizin en değerli varlıklarını kafalarında hiçbir soru işareti kalmayacak şekilde bırakabilecekleri güvenli bir ortamın tesisi. Bunları yapabilmenin zorlu bir görev olduğunun bilincindeyiz ve hazırlıklarımızı da ona göre yaptık.

Akademik ve ahlaki yönden öğrencilerimizi çok iyi yetiştireceğine inandığımız seçkin eğitim kadromuz, dil eğitiminde ve sportif faaliyetlerde uzmanlaşmış öğretmenlerimiz ve huzurlu ve güvenli bir ortamı tesis edecek deneyimli yönetici kadromuzla bu zorlukları başarabileceğimize gönülden inanıyoruz. 
Bu amaçlara sizlerle birlikte ulaşmak istiyoruz.     


AKİL eğitim kurumları olarak liseli gençlerimiz için:

  • 9. ve 10. sınıflarda hafta sonu telafi ve destek eğitimi
  • 11. ve 12. sınıflarda üniversite sınavlarına hazırlık kursları
  • Haftalık konu tarama testleri
  • İngilizce yabancı dil eğitimi
  • Sosyal ve kültürel geziler
  • Sportif faaliyetler: okçuluk, kayak, futbol, voleybol, basketbol
  • Uzman psikolojik danışma ve rehberlik hizmeti

verekteyiz.

Akil Koleji - Şerifali